کنار آمدن با مردم یکی از بزرگترین مشکلاتی است که اکثر افراد با آن روبرو هستند.  مردم برای رفع این مشکل نیاز به یاد گرفتن اصولی دارند که آنها را درمسیر درست ارتباط با افراد  قرار دهد و چگونگی کنار آمدن با دیگران را در تعاملات روزمره و تماس های اجتماعی به آنها بیاموزد.

در ادامه اصولی بسیار مهم و کاربردی از زبان دیل کارنگی بیان میشود. وی تک تک این اصول را در روابطش به کار گرفته و پیروزی های بسیاری در این زمینه به دست آورده است. شما نیز برای موفقیت در روابطتان باید اراده ای فولادین داشته باشید و اهمیت این اصول را پیوسته به خود یادآوری کنید.

 

روشهای بنیادی در مراوده با مردم:

1-انتقاد،سرزنش و شکایت ممنوع.

انتقاد افراد را در موضع دفاع قرار میدهد، فرد سعی میکند کار خود را توجیه کند و شخص دیگری را محکوم کند. شاید اگر شما هم در شرایط مشابه آن فرد باشید همان کاری را انجام دهید که او انجام داده است.سعی کنید دیگران را درک کنید و آنها را به خاطر رفتارهایشان سرزنش نکنید. تنها کافیست خود را جای آنها قرار دهید تا بتوانید آنها را درک کنید.

2-ازدیگران صادقانه تعریف و تمجید کنید.

مهمترین نیاز بشر آرزوی مهم بودن است. شما میتوانید با تحسین و تمجید صادقانه از افراد آنچه آنها میخواهند را به ایشان بدهید و بدین ترتیب آنها را به انجام آنچه میخواهید وادارید. حواستان باشد که تمجید با چاپلوسی متفاوت است و افراد این را تشخیص می دهند. پس تا جایی که میتوانید تعریفی صادقانه و برآمده از دلتان را به افراد بگویید.

3-در افراد اشتیاق به خواستن ایجاد کنید.

همواره به یاد داشته باشید آنچه شما می خواهید مهم نیست و باید بدانید طرف مقابلتان چه خواسته ای دارد. باید توانایی درک نقطه نظرات طرف مقابل را داشته باشید ومسائل را از زاویه دید او ببینید. یک راه نفوذ در دیگران این است که در مورد آنچه آنها می خواهند صحبت کنید و راه به دست آوردن آن را به او نشان دهید.

 

اصولی برای جلب علاقه دیگران:

1-صمیمانه و بطور واقعی به دیگران علاقه مند شوید.

بی ریا و صمیمانه به دیگران ابراز علاقه کنید و توجه، وقت و همکاری آنها را به دست آورید. برای پیدا کردن دوست باید همواره برای دیگران کاری را انجام دهید و این مستلزم صرف وقت، انرژی و از خود گذشتگی است. توجه کنید که لازم نیست علاقه دیگران را به خود جلب کنید.شما فقط کافیست که به آنها صمیمانه ابراز علاقه کنید.

2-لبخند بزنید.

هیچ وقت سعی نکنید که لبخند زوری بر لب داشته باشید، افراد به راحتی این را تشخیص می دهند که لبخند شما واقعی نیست. وقتی به دیگران لبخند میزنید به آنها این پیام را منتقل میکنید که دوستشان دارید و از دیدنشان  خوشحال هستید. سعی کنید همیشه شاد باشید، شادی تحت تاثیر عوامل درونی قرار دارد و برای شاد بودن تنها کافیست بخواهید که شاد باشید.

3-افراد را با نامشان به ذهن بسپارید.

مردم توسط اسمشان از هم تمیز داده میشوند و ارزش بسیاری برای اسم خود قائلند.یکی از اسرار موفقیت به خاطر سپردن اسامی افراد و به یاد آوردن آن است .این کار سبب جلب توجه افراد میشود و احساس مهم بودن را در آنها ایجاد میکند.

4-شنونده خوبی باشید و دیگران را تشویق کنید تا در مورد خودشان صحبت کنند.

میتوانید با طرح سوالی زیرکانه افراد را وادارید که مشتاقانه در مورد خودشان صحبت کنند. هم صحبت خوب کسی است که شنونده خوبی باشد یعنی در زمان گوش دادن به حرف های طرف مقابل فقط به دنبال پیدا کردن جوابی برای صحبت های او نباشید و با تمام توجهتان گوش دهید. ساکت گوش دادن یک هنر است.

5-درباره چیزهایی حرف بزنید که طرف دیگر به آن علاقه دارد.

بهترین راه نفوذ در قلب دیگران صحبت کردن در مورد چیزی است که به آن علاقه دارند. این کار به نفع هر دو طرف است. برای رسیدن به این مقصود می توانید پیش از یک ملاقات، موضوع مورد علاقه فرد را پیدا کنید.

6-کاری کنید که طرف مقابل احساس امنیت کند.

همه آدمها خود را مهم می دانند. همواره طوری رفتار کنید که افراد احساس مهم بودن کنند و با آنها همانگونه رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار کنند. هرکس در زمینه ای از شما برتر است پس آن زمینه را بیابید و صادقانه آنها را بیان و تحسین کنید.

 

اصولی برای اینکه دیگران را با خود هم فکر کنید:

1-از مجادله دوری کنید.

برای از بین رفتن سوء تفاهم به جروبحث نیازی نیست و به جای آن بهتر است از محبت، سیاست و گذشت استفاده کنید. در مجادله هیچ کس برنده نمیشود، یک نفر پیروزی نمایشی به دست می آورد و طرف دیگر احساس حقارت میکند. با مجادله شما نمیتوانید نظر مثبت طرف دیگر را به دست آورید و از پیروزی نمایشیتان احساس رضایت نخواهید کرد.

برای اینکه اجازه ندهید که عدم توافق به مجادله تبدیل شود از این اصول پیروی کنید:

عدم توافق را بپذیرید، به اولین واکنش خود که قرار گرفتن در حالت دفاعی است اعتماد نکنید، خشم خود را کنترل کنید، اول خوب گوش دهید، به دنبال زمینه های تفاهم باشید، صادق باشید، به خود قول دهید که درمورد نظر طرف مقابل خوب فکر کنید، از طرف بحث به خاطر توجه اش صمیمانه تشکر کنید و در نهایت واکنش را تا جای ممکن عقب بیندازید و اجازه دهید هر دو طرف در مورد مسئله فرصت فکر کردن داشته باشند.

2-به نقطه نظرات شخص مقابل احترام بگذارید و هرگز نگویید که«تو اشتباه می کنی» .

چیزی را که میشنوید ارزیابی و قضاوت نکنید بلکه آن را درک کنید، دیگران را تنها با اصول خودشان میتوانید قضاوت کنید نه با اصول خودتان. وقتی چیزی را میشنوید که مطمئنید اشتباه است به جای مجادله اینگونه بگویید «من ممکن است در اشتباه باشم بیایید حقایق را بررسی کنیم»; اقرار به امکان اشتباه باعث میشود که از جر و بحث جلوگیری شود و حریفتان رفتار منصفانه از خود نشان دهد.

3-اگر در اشتباهید بلافاصله و با تاکید اقرار کنید.

وقتی که شهامت اقرار به اشتباه را دارید، جو خطا کار بودن و حالت دفاعی را از بین میبرید و احساس رضایت خاطر میکنید. این کار بسیار پرثمرتر از تلاش برای دفاع از خود است. آنچه که با کوتاه آمدن به دست می آورید بسیار بیشتر از جنگیدن است.

4-به روش دوستانه شروع کنید.

هرکس طرز فکری دارد و هیچکس دلش نمیخواهد که طرز فکرش را تغییر دهد. به یاد داشته باشید که ملایمت و محبت همواره از خشم و شدت عمل نیرومندتر است، کسی را نمی توان مجبور کرد، اما وقتی حق با شماست با محبت و ملاطفت می توانید افراد را با خود همراه کرده و آنها به راحتی با شما توافق خواهند کرد.

5-طرف مقابل را وادار به گفتن جوابهای مثبت کنید.

بهتر است که صحبت با طرف مقابل را با آنچه که در موردش توافق دارید شروع کنید نه آنچه که بر سرش اختلاف نظر دارید. روشی به نام روش سقراطی وجود دارد که در آن ابتدا باید از طرف مقابل سوال هایی را بپرسید که ناچارا به شما پاسخ مثبت بدهد، پس از پرسیدن چندین سوال و گرفتن جوابهای مثبت به نتیجه ای که از اول آن را می خواستید و طرف مقابل انکارش میکرد می رسید.

6-بگذارید طرف مقابلتان هرچقدر می خواهد حرف بزند.

شنونده خوبی باشید و اجازه دهید طرف مقابلتان هر اندازه که می خواهد صحبت کند.هر فرد موفقی دوست دارد که در مورد تلاشها و فعالیت های اولیه اش به او یادآور شوید، پس این کار را انجام دهید و بعد اجازه دهید فرد در رابطه با آنها برایتان صحبت کند و با  اشتیاق فراوان به او گوش فرا دهید. در هر حال نفع با کسی است که اجازه می دهد شخص دیگر صحبت کند.

7-به دیگری اجازه دهید که احساس کند ایده و نظریه متعلق به خودش است.

هیچکس دوست ندارد که احساس کند چیزی را به او میفروشید یا به می گویید که کاری را انجام دهد. بهتر است به افراد پیشنهاد بدهیم و اجازه بدهیم خودشان انتخاب کنند. اگر این کار را انجام دهید گاه طرف مقابل آنقدر از پیشنهاد شما خوشش میاید که ممکن است ادعا کند ایده ی خودش بوده، در این موارد چیزی نگویید و اجازه بدهید از احساسش لذت ببرد.

8-صادقانه سعی کنید مسائل را از دیدگاه شخص دیگر ببینید.

شاید دیگران در اشتباه باشند اما خودشان نمی دانند که اشتباه می کنند، پس آنها را محکوم نکنید و دلیل رفتارشان را بیابید و خود را جای آنها قرار دهید.

9-با عقاید و خواسته های طرف مقابل همدلی نشان دهید.

سه چهارم افراد تشنه همدلی هستند. پس از آنها دریغ نکنید مطمئن باشید شما را دوست خواهند داشت. یک عبارت جادویی وجود دارد که مجادلات را از بین میبرد و محبت ایجاد می کند:

«من به شما حق میدهم که چنین احساسی دارید اگر من هم جای شما بودم بدون شک همین احساس را داشتم.»

10-به انگیزه های والاتر رجوع کنید.

همه افراد از خود تصورات بالایی دارند دوست دارند افرادی با خصوصیات بسیار خوب و خاص باشند، میتوانید این احساس را در آنها ایجاد کنید و انگیزه ی زیادی به آنها بدهید.

 

11-ایده های خود را یاری کنید.

اکنون دوره ی اثبات های عملی است و تنها گفتن حقیقت کفایت نمیکند، حقایق باید روشن، جذاب و موثر جلوه کند. بهترین روش این است که ایده هایی که در هر زمینه ای دارید، درخواست ها و حتی اطلاعاتی که به دیگران می دهید کاملا واضح و روشن باشد.

12-چالش به وجود آورید.

هر کسی دوست دارد فرصتی برای ابراز وجود به دست بیاورد. اگر شما بتوانید شرایطی به وجود آورید که درطرف مقابل احساس تمایل به برتر بودن ایجاد کنید، حس رقابت را در او زنده کرده اید و این کار راهی بدون شکست برای نفوذ در روح افراد است.

 

ساناز رئوف

خلاصه ای از کتاب آیین دوست یابی و چگونگی نفوذ در دیگران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *